آدرس : خراسان جنوبی – بیرجند – بلوار آیت ا… مدرس – خیابان امام موسی صدر شرقی – پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی – طبقه همکف - اتاق ۲۰۵

استعدادیابی مراکز علمی و دانشگاه ها

شتاب دهنده “جهت” آماده ارائه خدمات به استارتاپ ها و ایده های دانشگاهی در حوزه های مختلف
به دلیل تاثیر و جایگاهى که همکارى هاى فناورانه در توسعه فناورى ها دارند، همواره اینگونه همکارى ها، مورد توجه سیاستگذاران حوزه هاى علم و فناورى بوده است. از این رو، سیاست ها و مشوق هاى مختلفى طراحى و به اجرا گذاشته شده است تا سازمان هاى صنعتى و پژوهشى با یکدیگر همکارى هاى فناورانه گسترده ترى داشته باشند. در کشور ما نیز این موضوع مصداق دارد. در بسیارى از اسناد سیاستى علم و فناورى، موضوع همکارى هاى فناورانه و همکارى صنعت و دانشگاه مورد تاکید قرار گرفته است (از جمله سند نقشه جامع علم و فناورى کشور).

شتاب‌دهنده جهت در راستای اجرای مأموریت خود ارتباط نزدیک با مراکز دانشگاهی را به‌عنوان یکی از مؤثرترین روش¬های جذب نوپا می¬داند؛ زیرا نیروی‌های پرورش‌یافته توسط دانشگاه‌های کشور مخاطبان اصلی این مرکز بوده و از ارکان اصلی ورودی‌های شتاب‌دهنده می¬باشند. ارتباط با دانشگاه را می‌توان در دو بخش همکاری با کلاس‌های دانشگاهی و انجمن‌های علمی دسته‌بندی کرد؛ که در ادامه به تشریح آن¬ها می‌پردازیم.

همکاری با کلاس‌های دانشگاهی:

این نوع همکاری در ابتدا با شناسایی اساتید، دروس و آزمایشگاه های مرتبط با حوزه کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات آغاز می‌شود. این همکاری در ادامه می‌تواند با تفاهم بر روی زمینه‌های پروژه های مشترک ادامه پیداکرده و زمینه ورود تیم‌ها به شتاب‌دهنده جهت و حمایت مالی و معنوی شتاب‌دهنده را شامل می‌شود.

همکاری با اساتید و انجمن های علمی دانشگاهی:

این همکاری با معرفی شتاب‌دهنده جهت به انجمن‌های علمی مرتبط و شناسایی موضوع همکاری در قالب پیشنهاد مطروحه از طرف انجمن علمی به شتاب‌دهنده جهت آغاز می‌شود. سپس این پیشنهاد همکاری توسط تیم اجرایی شتاب‌دهنده “جهت” بررسی‌شده و در صورت تأیید این همکاری آغاز می گردد. این مدل به جهت استفاده از شبکه شناختی انجمن‌های علمی در بین دانشجویان، استفاده از رویدادهای برگزارشده توسط آن انجمن علمی در قالب شرکت در کارگاه ها، نمایشگاه ها، همایش ها و مسابقات مرتبط با کسب‌وکارهای کوچک صورت می‌گیرد.

رویداد نوپای شتاب‌دهنده جهت
این رویداد معرفی شتاب‌دهنده جهت و جذب نوپا‌ها، مربیان و سرمایه‌گذاران در ۲ روز به‌صورت مسابقه بین تیم‌های شرکت‌کننده برگزار می‌شود که در پایان روز دوم و با نظر داوران ۳ تیم به‌عنوان برنده انتخاب می‌شوند. تیم‌های برنده می‌توانند بدون مصاحبه به دوره نوپا کمپ شتاب‌دهنده جهت وارد شوند.
هدف دیگر این رویداد معرفی و نوپا‌های شتاب‌دهنده جهت به فعالان حوزه کارآفرینی، سایر نوپا‌ها و سرمایه‌گذاران است تا بتوان با جذب آن‌ها به رشد نوپا‌های موجود نیز کمک کرد.

روند اجرایی

۱-تشکیل تیم اجرایی داوطلب و برنامه‌ریزی رویداد
۲-ارائه پیشنهادیه و تخصیص بودجه برای برگزاری رویداد (۴ بار در سال)
۳-هماهنگی مربیان و داوران برای مسابقه
۴-طراحی و آماده‌سازی پوستر
۵-فراخوان و اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی
۶-مرحله ثبت‌نام نوپا‌ها و تیم‌ها شامل موارد زیر:
o نام و نام خانوادگی
o رایانامه
o شماره تماس
o شناسایی تخصص و مهارت فنی
۷- برگزاری رویداد ۲ روزه
۸- ارائه نوپا‌ها به داوران و سرمایه‌گذاران

شما دانشجوین عزیز می توانید در بخش :
ثبت ایده –> ارسال ایده : ایده خود را ثبت کنید و برای ما ارسال کنید مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.
ثبت اختراع –> استعلام آنلاین اختراع : اگر ایده ای دارید که قابلیت صنعتی شدن را دارد میتوانید از قسمت استعلام آنلاین اختراع، اختراع خود را ثبت و برای ما ارسال کنید مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.
نرم افزار : اگر ایده نرم افزاری دارید و استارتاپی هستید که نیاز به سرمایه گذاری یا ساخت دارید از بخش ارسال ایده آن را برای ما ارسال کنید، مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.