آدرس : خراسان جنوبی – بیرجند – بلوار آیت ا… مدرس – خیابان امام موسی صدر شرقی – پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی – طبقه همکف - اتاق ۲۰۵

تبادل فناوری

انتقال فناوری بین‌المللی یکی از روش‌های مهم دستیابی به فناوری‌های نوین خصوصا برای کشورهای در حال توسعه مانند ایران می‌باشد. این روش عمدتا در خصوص فناوری‌هایی که هزینه و زمان توسعه درونزای آنها بالاست و همچنین امکان انتقال آن از خارج از کشور وجود دارد، قابل پیشنهاد است. طبیعی است که در دل مفهوم انتقال فناوری، اکتساب توانمندی‌های مربوط به بهره‌برداری از فناوری نیز وجود دارد و منظور انتقال صرف تجهیزات، اطلاعاتی یا نرم‌افزارهای مربوطه نیست. هرچند که امروزه به سبب تنوع زیاد روش‌های انتقال فناوری و پیچیده شدن روش‌های همکاری شرکت‌ها با هم و از سوی دیگر توانمندی‌های نسبی کشورمان در برخی حوزه‌ها، عبارت «همکاری فناوری بین‌المللی» مناسب‌تر و گویاتر از انتقال فناوری است، زیرا پوشش دهنده انواع همکاری‌ها و تبادلات دوطرفه می‌باشد.

فراهم کردن بستر مناسب برای انتقال فناوری روز به کشور، ایجاد فرصت برای ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان کالا و تشویق و ترغیب تولیدکنندگان برای رقابت پویا و تامین نیازمندی های این صنعت در کشور، از مهمترین هدف های شرکت شتابدهی نوآوری “جهت” می باشد.

در این راستا شرکت شتابدهی نوآوری “جهت” با ارتباط با کشورهای چین،ایتالیا،پاکستان و افغانستان آمادگی خود در خصوص مشاوره تبادل فناوری با رعایت کامل قوانین حقوقی و بین المللی را اعلام می دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از بخش تماس با ما در سایت اقدام نمایید.